Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką prywatności.

O firmie

Kim jesteśmy?

Rozpoczęliśmy działalność w maju 2006 roku
i jesteśmy nowoczesną, energicznie rozwijającą się firmą. Nasza siedziba mieści się nieopodal Lublina, w Niedrzwicy Dużej.

Zatrudniamy pracowników z wieloletnim doświadczeniem w branży, ale stawiamy też na młodych. Dzięki temu możemy iść do przodu – systematycznie podnosić jakość dostarczanych urządzeń i poszerzać asortyment.

Co oferujemy

Zajmujemy się wytwarzaniem innowacyjnych urządzeń dla ciepłownictwa i przemysłu spożywczego. Nasza oferta obejmuje:

  • wymienniki ciepła płaszczowo-rurowe ze stali nierdzewnej o powierzchni wymiany ciepła od 0,2 m² do 76 m²,
  • odmulacze i filtry siatkowo-magnetyczne,
  • zbiorniki ze stali nierdzewnej,
  • pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej,
  • rury ze stali nierdzewnej,
  • usługi obróbki skrawaniem na obrabiarkach CNC,
  • zwijanie blach i stożków,
  • spawanie metodą TIG i MIG.

Podstawę naszego asortymentu stanowią standardowe rozwiązania na bazie płaszczowo-rurowych wymienników ciepła typu JAD, JAD X, WB, WS, WR. Nie ograniczamy się jednak tylko do gotowych konstrukcji: projektujemy i wykonujemy również urządzenia dostosowane do specyficznych wymagań klienta, na potrzeby ciepłownictwa, wentylacji, chłodnictwa i dla instalacji przemysłowych.

O wysokiej jakości naszych wyrobów świadczą liczne atesty i certyfikaty. Są one zgodne z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego, Państwowego Zakładu Higieny. Produkty dostarczamy do odbiorców na terenie całej Polski, ale nie tylko. Zostaliśmy docenieni także za granicą: realizujemy zamówienia dla przedsiębiorstw energetyki cieplnej, producentów węzłów ciepłowniczych oraz klientów indywidualnych m.in. z Ukrainy,  Litwy, Słowacji i Czech.

Stawiamy na rozwój

Jako firmie zależy nam na ciągłym rozwoju i podnoszeniu jakości wyrobów, dlatego współpracujemy z instytucjami naukowymi, licznymi stowarzyszeniami i przyłączamy się do wszelkich inicjatyw, które mogą nam pomóc w doskonaleniu.

Jesteśmy członkiem Wschodniego Klastra Obróbki Metali – organizacji zrzeszającej ponad 60 podmiotów, które łączy wspólny cel: współpraca i chęć pozyskiwania nowych rozwiązań oraz środków na rozszerzanie działalności. Klaster współpracuje m.in. z Politechniką Lubelską, Lubelskim Parkiem Naukowo-Technologicznym i Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej. Jednostki naukowe mają zaplecze badawcze do realizowania projektów, a firmy należące do klastra mogą wdrażać w życie pomysły świata nauki.

5 marca 2012 roku nawiązaliśmy również współpracę z Instytutem Energetyki Cieplnej „ITC” w Łodzi, w ramach której prowadzimy wspólne projekty badawczo-rozwojowe z zakresu odzysku ciepła ze spalin.

Należymy także do Regionalnej Izby Gospodarczej, która organizuje szkolenia, seminaria, wyjazdy zagraniczne, targi i wystawy gospodarcze.

Z myślą o rozwoju firmy pozyskaliśmy środki unijne na zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń: obrabiarek sterowanych numerycznie wraz z oprogramowaniem. Planujemy również budowę kolejnych obiektów, a co za tym idzie – wzrost zatrudnienia i produkcji. Wierzymy, że przyszłość ARTPOL-Therm maluje się w jasnych barwach.